KIETO KURO KATILO MONTAVIMAS

Ruošiantis kieto kuro katilinės įrengimui pirmas klausimas kuris turėtų kilti - kuo kūrensime, kur kurą sandėliuosime ar ruošime.

Jei galvojate apie malkas jų pirmą sezoną reikėtų pasiruošti dviems metams, nes tik per metus būdamos sausai ir gerai ventiliuojamos jos tampa sausos ir tinkamos kūrenti, kitu atveju bus sunku prišildyti, didelės kuro sąnaudos ir pan. Jei nesirinksite kūrenimo malkomis, o rinksitės briketus, tuomet sandėliuoti kuro nėra būtina, jo nusipirksite sauso ir kokybiško bet kada.

Kitas svarbus dalykas galvojant apie katilinę yra nuspręsti kokio tipo ji bus reikalinga, kokios sudedamosios dalys turės būti, o tai geriausiai gali patarti patirtį šioje srityje turintys specialistai - Donato santechnika. Kreipkitės ir mes patarsime, kad paskui nereikėtų taisyti klaidų.

Kieto kurio katilinės montavimas gali būti su ketureigiu reguliavimo vožtuvu arba  su katilo temperatūrinio rėžimo palaikymo termostatiniu ir šildymo reguliavimo trieigiu vožtuvais. Kieto kuro katilinė su ketureigiu reguliavimo vožtuvu, tai paprasta katilinė su įvairaus tipo katilais kuomet katilo ir į sistemą paleidžiamo vandens temperatūra reguliuojama ranka. Katilinėje su katilo temperatūrinio rėžimo palaikymo termostatiniu ir šildymo reguliavimo trieigiu vožtuvais katilo ir į sistemą paleidžiamo vandens temperatūros reguliavimas užtikrinamas automatiškai termostatiniu vožtuvu. Pasirinkus pastarąjį variantą, jūsų buvimas katilinėje nebus būtinas ir ateiti reikės tik užkrauti katilą, o ne reguliuoti katilo temperatūros. 

Temperatūriniam svyravimui patalpose sumažinti nesikūrenant katilui - sprendimas - akumuliacinė talpa. Akumuliacinės talpos skirtos šilumos pertekliui kaupti, o esant jos trūkumui atiduoti. Įsirengus kieto kuro katilinę su katilinę su akumuliacine talpa kuro įkrovimai bus retesni, patalpų temperatūra tolygesnė. Akumuliacinės talpos taip pat padidina katilinės saugumą - neleidžia užvirti sistemos vandeniui, nes šilumos perteklius nukreipiamas į talpą. Taip pat svarbus aspektas -  ekonomiškumas, katilo naudingumo keficientas gali būti padidintas iki 20 - 25 proc. kas leidžia sutaupyti kuro.

Tad, jei jums reikalingas kieto kuro katilinės montavimas ar kyla kitų su šildymu susijusių klausimų - skambinkite, mielai jums atsakysime, patarsime.

Susisiekite tel. 865471626