ŠILDYMO SISTEMOS ĮRENGIMAS


Grindinis šildymas

Ne veltui grindinio šildymo sistemos jau tapo labai populiarios ir šiuo metu didžiajai daliai naujai statomų namų montuojama grindinio šildymo sistema. Pagrindiniai aspektai dėl kurių ši sistema pasirenkama namų statytojų yra ekonomiškumas ir komfortas. Pasirinkus grindinio šildymo sistema kaštai energijos sąnaudoms sumažinami iki 30 proc., taip yra todėl, kad grindinis šildymas reikalauja žemesnės šildymo temperatūros - 30 laipsnių mažesnė nei radiatorinei šildymo sistemai. Kitas labai aktualus dalykas - komfortas - vaikštote šiltomis grindimis, nesikaupia dulkės radiatoriuose, lengva ir paprasta valyti, tolygiai pasiskirsčiusi šiluma bei neapkrautas interjeras.

Kaip įsirengti šildomas grindis?

Pats svarbiausias dalykas galvojant apie šildomas grindis tai tinkamas pagrindo paruošimas, būtina užtikrinti termo izoliaciją, kad šiluma nesklistų į  perdangą, žemę. Tinkamai paskaičiuoti šilumos izoliacinį sluoksnį, kad išgauti tinkamą šiluminę varžą. Svarbu  tinkamai suprojektuoti šildymo kontūrus pastate, kad pasiekti optimalų rezultatą.

Jei jums kyla klausimų, nedvejokite ir kreipkitės į Donato santechniką, atsakysime, patarsime!!!

Susisiekite tel. 865471626

Kokias grindų dangas galima naudoti ant šildomų grindų?

Dažnas pagalvoja, kad ant šildomų grindų galima įrengti tik plyteles. Tikrai ne, tuo apsiriboti nereikia, ir ant šildomų grindų galima naudoti parketlentes, dvisluoksnį parketą, laminuotas, kamštines grindis, pvc, kilimines dangas.

Tad drąsiai rinkitės šildomas grindis ir nevaržykite savęs.

Radiatorinis šildymas


Šiandiena montuojama radiatorinė sisema pasikeitė palyginus su anksčiau montuotomis. Šiuolaikinė radiatorinė sistema montuojama su cirkuliaciniu siurbliu ir gali būti naudojamos trys shemos: kolektorinis radiatorinis šildymas (dažniausiai naudojamas naujose statybose), trišakinė sistema (senos statybos pastatuose), nuosekli vienvamzdė sistema (naudojama rečiau).

Radiatorinio šildymo pranašumas - greitai įšylanti šildymo sistema ir gana greitai pajaučiama šiluma. Tačiau, jei naudojamas tik kieto kuro katilas ir nėra akumuliacinės talpos patalpos vėsta taip pat greitai. Taip pat, kad ši sistema būtų efektyvi reikalinga aukštesnė šildymo temperatūra - 60 - 80 laipsnių.