VĖDINIMAS / VENTILIAVIMAS


Tai koks oras mūsų namuose turi didelę įtaką mūsų sveikatai bei savijautai, taigi statydami namą rinkitės neteršiančias oro medžiagas taip pat medžiagas turinčias mažai cheminių priedų, dažnai vėdinkite, o dar geriau įsirenkite vėdinimo sistemą.

Įrengta vėdinimo sistema normalizuoja drėgmės pusiausvyrą, neleidžia vystytis pelėsiui, atsirasti nemaloniems kvapams. Vėdinimo sistema reguliuoja CO2 lygį ore, ko pasekoje jūs jaučiatės geriau, neskauda galvos išliekate energingi.

Vėdinimo sistema gali būti natūrali ventiliacija arba priverstinė ventiliacija su ventiliatoriais, tačiau pati efektyviausia ir taupanti jūsų kaštus šilumai tai rekuperatorius ir rekuperacinė sistema.

Reikalingas vėdinimo sistemos montavimas, susisiekite, Donato santechnika yra tai ko jums reikia.

Susisiekite tel. +37065471626

Skardinių ortakių vėdinimo sistemos


Skardinių ortakių vėdinimo sistemos montuojamos tiek natūraliai ventiliacijai, tiek priverstinei su ventiliatoriais ar rekuperatoriumi. Skardiniai ortakiai gali būti apvalūs arba stačiakampiai. Apvalūs ortakiai naudojami buityje ir pramonėje, o stačiakampiai daugiau naudojami priešgaisrinėms oro šalinimo sistemoms.

Lanksčių ortakių vėdinimo sistema


Jei yra reikalinga taupyti erdvę, ar sumontuoti ventiliacinę sistemą jau įrengtame būste, kuriame nebuvo numatyta įrengti ventiliaciją, lanksčių ortakių sistema padeda išspręsti erdvės trūkumo klausimą. Lanksčios ortakių sistemos privalumas - mažas ortakių skersmuo ir pajungimo dėžučių aukštis. Šiuos ortakius galima tiesti lubose, sienose, grindyse taip pat izoliaciniuose bei apdailiniuose sluoksniuose. Kaip jau kalba pats pavadinimas, tai yra lanksti ortakių sistema, ją lengva montuoti, lengva apeiti įvairias kliūtis, nereikalauja daug jungčių ir kitų detalių.

Rekuperatorius / rekuperacinė sistema


Jei namų vėdinimui naudojama rekuperacinė vėdinimo sistema, jūs užtikrinate patalpų vėdinimą bei šilumos grąžinimą vėdinimo metu atgal į namus. Priklausomai nuo to koks naudojamas  rekuperatorius, galima sugrąžinti nuo 80 iki 95 proc. išmetamos šilumos. Rekuperatorius gali būti rotacinis rekuperatorius bei plokštelinis rekuperatorius.

Jei gyvenate bute ir nusprendėte įsirengti rekuperaciją, net ir šiuo atveju yra sprendimas, tai mini rekuperatorius. Tai kompaktiški mini rekuperatoriai kurie atlieka tas pačias funkcijas kaip ir rekuperatoriai - padeda išspręsti ventiliacijos trūkumą butuose bei kitose patalpose. Be abejo, galima vėdinti pravėrus langus, tačiau taip jūs prarandate šilumą ir įsileidžiate šaltą orą, rekuperacija išsprendžia šias problemas tiekdama švarų orą ir grąžindama šilumą.